Sözleşmeli Doktor Maaşları

Sözleşmeli olarak görev yapan doktor maaşları hakkında bilgiler aktaracağız. Sözleşme kapsamında 4924 sayılı kanun kapsamında görev yapmaktadırlar. İnternet üzerinde araştırmaya göre çoğu doktor 4924 kanuna tabi olduktan istifa etmiştir. Sözleşmeli olarak çalışmak isteyen doktorların tayin, atama ve terfi işlemleri kanunda açıkça belirtilmiştir. Peki, sözleşmeli doktor hakları nelerdir ? Sözleşmeli doktor maaşları 2016 – 2017 ne durumdadır ? İşte merak edilen sorular ve net olarak verilen yanıtları…

Öncelikle sözleşmeli doktor kadroları incelemeniz gerekmektedir. Sözleşmeli doktorların belirlenmesinde bazı etkenler vardır. Bunlar baktığı hasta sayısına göre, performans durumuna göre, döner sermaye oranına göre, evlilik durumuna göre sıralayabiliriz. Sözleşmeli doktor maaş hesaplaması şu şekilde yapılmaktadır. Net Maaş+ sabit döner sermaye + performans + ek ödeme olarak hesaplanmıştır.

Sözleşme olarak görev yapmak her ne kadar zor gibi görünse de kadroya geçiş sonrası çalışma sistemi daha rahat olacaktır. Burada dikkat edilmesi husus hesaplamanın iyi yapılmasıdır. Vergi dilimlerin net olarak belirtilmesi gerekmektedir. Branşlara göre farklıklar olsa da en düşük 3 bin 500 TL civarında maaş almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doktor Maaşları © 2017 Doktor Maaşları