Profesör Doktor Maaşları

Profesör doktor maaşları 2017 yılı içerisinde ne kadar zamlandı. Vatandaşlarımız tarafından ilgi ile merak edilen soruların yanıtlarını vermeyi amaçlıyoruz. Profesör demek mesleğinde en yüksek kademe bulunan kişidir. Türk Dil Kurumu verilerine göre işini en iyi yapan veya bilen kimse manasına gelmektedir. Ülkemizde profesör mesleğini yapan bir çok hocamız bulunmaktadır. Sağlık biliminden mühendislik bilimine, yargı biliminden siyasi bilimlere kadar bir çok alanında çalışmalar yürütmektedirler. Konumuzda ele aldığımız konu özüne döner isek; Profesör maaşları ne kadar ? Ne kadar maaş alır ? Döner sermaye maaşların içerisine dahil mi ? İşte o sorular ve yanıtları….

Doktorların alt bölümlere göre inceleme yaparsak dahiliye (iç hastalıklar), cerrahi, diş, laboratuvar, kardiyoloji gibi sıralamak gerekir. Yapmış olduğu bölümlere göre doktorlar maaş almaktadır. Yapmış olduğu ameliyatlara göre ek döner sermaye ücretleri, ayrıca üniversite hastanesinde görev yapıyor ise, üniversite derslerine girmesi (ek ödeme), dışarı özel muayenehane olması gibi belirtebiliriz. Bu faktörler ile birlikte profesör maaşı en az 8 bin TL ile 15 bin TL arasında maaş almaktadır.

Burada belirttiğimiz ücretler asgari seviyededir. Profesörün yurt dışında eğitimin tamamlaması ve alanında çalışmalar yapması ayrıca ek katkı sağlayacaktır. Kitap yazarlığı, televizyon programlarına katılması ve çeşitli etkinlikler yer alması kişiye ayrı avantaj sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doktor Maaşları © 2017 Doktor Maaşları