Kalp ve Damar Cerrahı Maaşları

Kalp ve damar cerrahı maaşları bilgisini sitemizden ulaşabilirsiniz. Daha konumuz içerisinde cerrah adayların en çok merak ettiği soruları yanıtlayacağız. Günümüz meslekleri arasında en popüler doktorluktur. Üniversite sınavını tercih eden adayların ilk 15 kişisi tıp fakültelerini liste başına yazmaktadır. Hal böyle olunca doktorluk mesleğine talep hayli fazladır. Doktorluk bölümleri kendi arasında çok farklı dallara ayrılmaktadır. Mesleki olarak kalp ve damar cerrahları sorularını yanıtlayacağız.

Kalp ve damar cerrahı nasıl olunur ?

LYS (Lisans yerleştirme sınavı) giren adayların tıp fakültelerini başarılı şekilde bitirmeleri öncelik şarttır. Sadece tıp mezunu olmak yetmemektedir. Ayrıca TUS (Tıpta uzmanlık sınavı) adı verilen sınavı başarılı şekilde geçmeleri gerekmektedir.

Kalp ve damar cerrahı olmak için gerekenler nelerdir ?

TUS (Tıpta uzmanlık sınavı) başarılı olmaktır. Bunun yanında KPDS (Kamu personeli dil sınavı ) en az 50 geçer not almak gereklidir.

Kalp ve damar cerrahı kaç yıl okur ?

Ortalama lise sonrası fakülte ve uzmanlık eğitimleri ile birlikte 10 yıl okumak gerekir. Genel cerrahi asistanlığı ortalama 5 yıl sürmektedir.

Kalp ve damar cerrahı maaşları ?

Cerrahlar girmiş oldukları başarı operasyonlar ile kendi alanında gelişim sağlarlar. Bu sayede hem bilinirlik kazanır, hem de profesyonelleşme önemli adımlar atlarlar. Almış oldukları yaklaşık maaşlar performanslar, döner sermaye ödemeleri, yan ödemeler ile birlikte 4 bin TL ile 10 bin TL arasındadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doktor Maaşları © 2017 Doktor Maaşları