İsviçre Doktor Maaşları

Avrupa’da Doktor maaşları özellikle İsviçre’de en yüksek seviyededir. Kişi başına düşen milli gelir Avrupa devletlerine göre İsviçre’de yüksektir. Bu sebeple çalışanların kazanmış olduğu aylık maaşlara yansımaktadır. Mutluluk ve ferah seviyesinde ileri ki olan Avrupa devletleri arasında en güzel ülkelerin başında İsviçre gelmektedir. 8,2 milyon nüfusa sahip olan ülkede 84,983$ seviyelerini geçmiş durumdadır. Denize kıyı sahil şehri olan ülkenin en popüler meslekleri arasında doktorluk gelmektedir.

Avrupa doktor maaşları

Avrupa ülke arasında İngiltere ve Almanya’dan sonra İsviçre en iyi maaş veren devletler arasındadır. Daha sonra sırasıyla Hollanda ve Fransa gelmektedir. Doktorluk eğitimi yurt dışında tamamlamak kariyerlik de önemli bir başarıdır. Lisans eğitimi olmasa bile yüksek lisans ve doktora kesinlikle yurt dışında başarılı üniversitelerde yapılması gerekiyor.

Alanında başarı sağlamış doktorlar kendi yerinde kalmamış tıp ve bilim adına önemli çalışmalarının altına imzalarını atmışlardır. Bu başarıda eğitim seviyesinin ve gayretin önemli bir yeri vardır.

Peki başarılı bir doktor Türkiye de mi çalışmalı yoksa Avrupayı tercih etmelidir ? Aslına bakarsanız, ülkemize hizmet etmek para ile kıyas edilemez. Eğitimi yurt dışında almalı ve görevini ülkesinde sürdürmesi isabetli olacaktır.

İsviçre’de doktor maaşları 3 bin £ ile 10 bin £ arasında değişmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doktor Maaşları © 2017 Doktor Maaşları