Gürcistan Doktor Maaşları

Gürcistan dünyanın en ucuz ülkelerinden birisi. Bu yüzden Türkiye’den tatil amaçlı Gürcistan’a giden çok sayıda insan bulunmakta. Gürcistan’ın para birimi olan “Lari” Türk lirasından daha değersiz bir para birimi. 1 TL 1,20 Lari yapmaktatır. Ayrıca vize ve pasaport anlaşmalarından dolayı Türk vatandaşlarının Gürcistan’da çalışmalarının önünde bir engel bulunmuyor. Bir Türk vatandaşının Gürcistan’a geçmesi için sadece kimlik belgesi ve 1 TL vermesi yeterli. Kolayca yerleşme izni ala bilmektesiniz. Peki bir doktor olarak Gürcistan’da çalışmak isterseniz iş imkanlarınız ne olur ve ne kadar kazanırsınız ?

Bir doktorun Gürcistan’da iş bulması çok zor olmayacaktır. Çünkü Gürcistan eğitimli insan oranı ve kalifiyeli eleman sayısı düşük bir ülke. Ancak ne yazık ki doktorluk gibi bir meslek yapsanız bile kazanacağınız miktarlar çok az. Bunun sebebi ise Lari üstünden para kazanmanız olacaktır. Tabi ülke ucuz olduğu için Lari üstünden maaş almak sizi çok zorlamayacaktır. Lakin yurt dışına çıktığınız zaman gerçekten büyük sıkıntılar yaşarsınız.

Yukarıda belirttiğimiz üzere para birimlerinin değersizliği buna neden olmakta. Peki 2017 Gürcistan doktor maaşları ne kadar ? Bu sorunuza cevap almak istiyorsanız sitemizde bulunan tabloya bakmanız yeterli. bin 200 $ ile 2 bin 500 $ arasındadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doktor Maaşları © 2017 Doktor Maaşları