Fransa Doktor Maaşları

Fransa’da doktorluk son derece prestijli bir meslektir. Kazandıkları para, ülke de ki diğer sektörlere göre iyi bir orandadır. Fakat Fransa’da ki doktorlardan hükümet tarafından neredeyse %50’ye kadar vergi alınmaktadır. Bu da kazandıkları parayı yarı yarıya düşürmektedir.

2017 Fransa doktor maaşlarını merak ediyor iseniz bunu sitemizde bulabilirsiniz.

Fransa’da ki doktorlar haftalık ortalama 36 saat çalışmaktadır. Bu çalışma saati ortalaması ise diğer ülkeler ile neredeyse aynı. Sadece İsviçre’de bu çalışma oranı 1 saat düşüktür. Ancak genelde Avrupa ülkelerinde çalışma saati 36’dır.  Fransa’da ki doktorlar Avrupa’nın en yüksek kazanan 7. doktorlarıdır. Çalışma şartları Türkiye’ye göre çok daha iyidir. Bunun sebebi yeterli hastane ve iyi kurulmuş sistemdir.

Türkiye’de de son dönemde bu konuda uğraşlar olmakta ancak ne yazık ki hala daha ülkemizde yetersiz seviyededir. Bu yüzden çok fazla hasta yoğunluğu yaşanmamaktadır. Ayrıca Fransa’da bir çok göçmende doktorluk yapabilmektedir. Bu konuda Fransız hükümetinin yasaları İngiltere vb. ülkelere göre daha rahattır. Fakat son dönemde ki siyasi gelişmeler bu konuda göçmenlere sıkıntı yaratmaktadır.

Ortalama 2 bin € ile 4 bin € arasında değişen maaşları vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doktor Maaşları © 2017 Doktor Maaşları