En Yüksek Doktor Maaşları

En fazla doktor maaşı olan kadroları konumuzun üzerinden inceye bilirsiniz. Sağlık personelleri arasında en fazla görev doktorlara düşmektedir. Özel sektör veya kamu da görev yapan doktorların maaşları yaptıkları işe göre değişmektedir. Çocuk doktoru ile acil doktoru kesinlikle aynı maaşı almazlar. Farklılıklar doktorların kademelerine göre belirlenmektedir. Profesör, doçent, yardımcı doçent unvanlara sahiptirler. Yapılan araştırmaya göre en yüksek maaş alan doktor sınıfları kalp ve beyin hekimleri oldu.

En yüksek doktor maaşları hangi ülkede ? Yine yapılan araştırmaya göre en yüksek maaş olarak Amerika gelirken, doktorların aldıkları ücretlerin en düşük olduğu ülke ise Hindistan gelmektedir. Türkiye ise doktor maaşları konusunda dünya ülkelerine göre orta seviye iken, Avrupa devletlerine göre geri kalmış görülüyor.

Pratisyen ve asistan doktorların en yüksek maaşı kamuda alırken, özelde kalp, beyin ve sinir hastalıkları uzmanları yüksek maaşlar almaktadır. Özel hastanelerde görev yapan doktorların tecrübesi fazla iken, devlet hastanelerinde görev yapan normal doktorlar mezun veya son sınıf tıp öğrencilerinden oluşmaktadır.

2017 Doktor Maaşları Ne Durumda ?

Kamuda görev yapan doktorlar döner sermaye ile birlikte aylık 7 bin TL üzeri maaş alırken, özel sektörde aynı görevi yapan doktor (çalıştığı kuruma göre değişmektedir.) 10 bin TL üzerinde maaş almaktadır. Ayrıca kamuda  girmiş olduğu ameliyat başında döner sermaye ücretini düşünürsek bu rakam 10 bin TL’ye kadar ulaşmaktadır.Tecrübe ve bilgi maaşın belirlenmesinde en önemli etkendir.

Tıp Fakültesinden yeni mezun doktor ise 3 bin TL ile başlangıç yaparken, görevinde yükselmesi ve tecrübe kazanması halinde maaşının 10 bin TL’ye kadar yükselmesi içten bile değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doktor Maaşları © 2017 Doktor Maaşları