Doğuda Doktor (Hekim) Maaşları

Güneydoğuda doktor maaşları ne kadar ? Hekimlerin en çok zorlandıkları konular nelerdir ? Bir doktor gözünden işte merak ettiğiniz tüm hususlarını sizlerle paylaşıyoruz. Doktorluk önlüğüne giyen bireyler öncelikle pratisyen hekim olarak göreve başlarlar. Tıp fakültesi son sınıf öğrenciliğinde stajyerlik olarak çalışlar. İşin tüm incelikleri öğrenmeye başlarlar. Doktorluk gerçek anlamda zor bir meslektir. Üniversite sınavına hazırlanırken bu zor süreç başlamaktadır. Üniversiteyi kazanmak bir dert, kazandıktan son bitirmek ayrı bir derttir. Bu aşamada doktorluk hedefleyen adaylara tavsiyelerimiz sabırlı ve azimli olmalarıdır.

Doğuda doktor olmak nasıl bir duygu ?

Güney doğuda görev yapmak kimilerine göre zor gelse de içten olarak samimi görev aşıkları bir şereftir. Orada ki zorlukları görmesi kendisine ufuk olacaktır. İnsanların yaşam biçimleri ve kültürleri insanlar arasında kardeşlik bağlarının kuvvetlenmesine yardımcı olacaktır. Bu sebeple doğu da görev yapmak bir zorluk değil, şereftir.

Doğuya doktor görevlendirmesi

Doktorların görevlendirmesi Sağlık Bakanlığı tarafından yapılmaktadır. Atamalar Daire Başkanlığı bünyesinde ataması gelen personelleri şark görevi için güney doğuya tayinleri çıkarılmaktadır.

Doğuda doktor maaşları

Batı da görev yapan personel ile doğuda yapan arasında ortalama 500 TL – 3000 TL arasında fark bulunmaktadır. Bunun ilk sebebi bölgenin koşullarının yetersiz olmasıdır. İç Anadolu da görev diş hekimi ile Güney doğuda görev yapan doktor arasında en az 2 bin TL arasında fark oluşmaktadır. Doktorun unvanına ve yapmış olduğu göreve maaşı değişmektedir. Örneğin baş hekim yardımcı olarak görev yapan doktor ile düz uzman doktor arasında en az 3 bin TL fark oluşmaktadır.

Peki, doğuda en düşük doktor ne kadar maaş alır ? Yaklaşık olarak 6 bin 500 TL ile iş başı yapmaktadırlar. Ayrıca performans, döner sermaye ve denge tazminatları durumuna göre değişmektedir. Tabi burada belirttiğimiz maaşlar uzmanlık diplomasını almış hekimlerdir.

Doğudaki doktorlara zam

Son zamanlarda gerek internet haber siteleri gerekse sosyal medyada doğu da görev yapan doktorlara ekstra zam geliyor haberlerini sıklıkla görmekteyiz. Sağlık Bakanlığının aktif olarak yürüttüğü bir çalışmanın olmadığını üzülerek belirtmek isteriz. Fakat söylentilerinin gerçeğe dönüşmesi çok uzak olmayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doktor Maaşları © 2017 Doktor Maaşları