Askeri Doktor Maaşları

Askeri doktor maaşları ne kadar ? Askeriye doktor olmak için öncelikle bazı şartları taşıyor olmanız gerekiyor. Genellikle askerliğini yapmamış doktorlar, askere giderken dr. asteğmen olarak gitmektedir. Doktorluk hizmetini burada devam ettirler. Eğer hayatının geri kalanlarına subay olarak devam etmek istiyorsalar, direk olarak başvuru yaparak görevlerine teğmen olarak devam edebilir.

Peki, nerelerde çalışır ? Özellikle askeri hastaneler, tugay, tümen ve alay gibi yerlerde görevlerini devam ederler. Bazen de taburlara günü birlik olarak gittiler de görülmektedir. Her bölümden doktorluk branşları ihtiyacı bulunmaktadır. Dahiliye doktoru ise en çok tercih edilen bölümdür.

Askeri Doktor Nasıl Olunur ?

Tıp her öğrencinin hayalleri arasındadır. 1 – 30 bine MF3 ile puan aralığı vardır. Okunması zor olan bir bölümdür. Sürekli olarak kendinizi geliştirmeniz gerekiyor. Lisans eğitimi 6 yıl süredir. Lisans eğitimden sonra yüksek lisans ve doktora gibi kariyer planları yapabilir. Uzman hekim olabilmeniz için TUS’a (Tıpta Uzmanlık Sınavı) girmeniz gerekiyor.

Askeri kariyerinizde zorunlu görev süresi vardır. 15 yıl olarak belirlenmiştir. En yaygınca bilinen askeri hastaneler GATA’dır.

Askeri Doktor Maaşları

Askeri doktorlar ne kadar aylık alır ? Askeri doktorlar normal karacı teğmen göre %10’luk fark ile maaş alırlar. Ortalama 3 bin 400 TL üzerine %10 ilave hekim tazminatı eklendiğinde 3 bin 600 TL’yi maaş geçmektedir. Burada ki maaşlar en düşük seviyeden verilmiştir.

Askeriye de tabip unvanınız olur. Tabip yüzbaşı, tabip albay gibi…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doktor Maaşları © 2017 Doktor Maaşları