Amerika Doktor Maaşları

Amerika, doktorlar açısından son derece fazla iş olanaklarına ev sahipliği yapmaktadır. Bunun en büyük sebeplerinden birisi, büyük ekonomileri ve gelişmiş teknolojik alt yapılarıdır. Bu yüzden Amerika, Türkiye’den çok fazla beyin göçü almaktadır. Amerika’da ki doktor kazançları da son derece yüksektir.

Peki bu doktorlar neden bu kadar çok para kazanıyor ve Amerika da doktor olanakları nelerdir? Her doktorun kazancı uzmanlık alanına göre değişmekte.  Fakat en fazla kazanan estetik cerrahları ve ortodontisler olmaktadır. Ancak bu miktar sadece uzmanlık alanlarına bağlı olarak gelişmemekte.

Doktorların alanlarında ki ünü ve becerileri de kazanç rakamlarına yansımaktadır. Amerika’da tüm sağlık sektörü özel sermayede olduğundan dolayı doktorların kazançları diğer ülkelere göre daha yüksektir. Bunun en büyük yan sebeplerinden biriside oluşan rekabet ortamıdır. Tabi tıp bölümünden mezun olup bir çok başka bölüme kayan ve farklı işler yapan doktorlarında sayısı bir hayli fazladır.

Genelde ülkemizde bu uzmanlık alanından diğer sektörlere geçiş olmasa da Amerika’da bu sektör değiştirme hareketlerine daha çok rastlanmaktadır.

Peki Amerika’da 2017 doktor maaşları neler ? Buna tablomuzdan bakabilirsiniz:

Ortalama 2 bin 500 $ ile 6 bin $ arasındadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doktor Maaşları © 2017 Doktor Maaşları