2017 Doktor Maaşları Döner Sermaye

Doktor döner sermaye maaşlarına ne kadar fark eder ? Etkisi nedir ? Hangi doktora nasıl ödeme yapılır. Merak ettiğiniz tüm bilgileri sizlerle paylaşıyoruz. Öncelikle sağlık personellerinin hepsi az ya da çok döner sermayeden yararlanır. Döner sermaye neye denir ?

Döner Sermaye Nedir ?

Hastanelerin ve sağlık birimlerinin bütçelerini rahatlamak adına bir kuruluşa veya işletmeye verilen para miktarını denilmektedir. Kısaca hastalardan alınan ücretlerin sağlık personelleri arasında dağıtılmasına denilmektedir.

Doktor döner sermaye zam 2017 senesi içerisinde ne kadar oldu ? Vergi oranına göre döner sermaye farkları değişmektedir. Peki bir doktor döner sermayeden ne kadar alır ? İşte yanıtlar aşağıda…

2017 Doktor Döner Sermayesi

1 – 2 derecesine sahip olan doktorların %15 vergi dilim üzerinden 3 bin TL brüt fark almaktadır. Net üzerinden ele geçen ise 2 bin TL civarındadır. %20 vergi diliminde ise %5’lik bir düşüş ile bin 900 TL civarında olacaktır. %27 ve %35 vergi dilimlerin de %12 ile %20 arasında vergi düşüşü ile en az bin 1700 TL ile en çok 2 bin TL arasında döner sermeye farkı almaktadırlar.

Derecesine göre farkların değiştiğini şimdiden belirtelim. Doktor maaşları döner sermaye 2017 oranı da bu şekilde hesaplanmaktadır.

Bir doktorun (çalıştığı hastaneye göre değişmektedir.) maaşına döner sermaye farkı bin 500 TL ile 2 bin TL arasında yansımaktadır. Tabi doktorun girmiş olduğu ameliyatlar gibi bir çok etkeni vardır.

Yani sonuç olarak 4 bin TL maaş alan bir doktor döner sermaye farkı ile en az 5 bin 500 TL alır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Doktor Maaşları © 2017 Doktor Maaşları